niedziela, 25 maja 2014

HeroClix - Jak zacząć? (Polish Only)

Witam wszystkich w kolejnym wpisie poświęconym grze HeroClix. Niestety obowiązki spowodowały, że trwało to dłużej niż zakładałem.

W świecie HeroClix dzieje się bardzo wiele. W ostatni piątek swoją premierę miały kolejne dwa dodatki do HeroClix. Oba dostępne w sklepiku SCG:

Pierwszy z nich to Marvel Heroclix: Deadpool
Drugi to Marvel Heroclix: X-Men - Days of Future Past

Ale wróćmy do tematu. Wielu z was, którym spodobał się HeroClix zastanawia się pewnie od czego zacząć. W tym celu postanowiłem stworzyć ten mini poradnik dla stawiających swoje pierwsze kroki w grze.

W sklepach hobbystycznych możecie nabyć startery zawierające zestawy figurek, kości, mapy i żetony potrzebne do rozegrania swojej pierwszej potyczki. Oczywiście nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jest to najlepsza forma rozpoczęcia przygody z HeroClix. Tylko w zestawach startowych dostajemy pełną instrukcję wraz z niezbędną kartą mocy i zdolności. W opakowaniach znajdziemy oryginalną instrukcję w języku angielskim. Jednak dla polskich graczy, dystrybutor gry wydawnictwo ISA przświetygotowało instrukcję w języku polskim oraz kartę mocy i zdolności. Jest to świetna wiadomości dla graczy, którzy gorzej czują się w języku angielskim.

Oprócz zestawów startowych dostajemy także zestawy Fast Forces (złożoną drużynę figurek oraz z reguły dwie mapy do gry). Niestety tutaj nie dostajemy zasad do gry. Jest to idealny zestaw dla kogoś kto ma już zestaw startowy lub kolegę, który jest w stanie użyczyć mu zasad.

Po za wyżej wymienionymi zestawami, możemy nabyć także zestawy mini game, w których dostajemy skróconą wersję zasad oraz planszę, kości i dwie figurki.

Mimo wszystko moim zdaniem najlepiej jest zacząć od standardowych zestawów startowych, w których początkujący gracz dostaje wszystko czego potrzebuje. A wybierać mamy naprawdę w czym.

Dla fanów komiksów znajdziemy figurki z komiksów Marvela oraz DC. Dla fanów tolkiena "Hobbit" lub "Władca Pierścieni". Znajdziemy także zestawy ze Star Treka, Yu-Gi-Oh!, Mage Knight czy DOTA 2. Więcej możecie dowiedzieć się w poprzednim wpisie.

Kiedy już zaopatrzyliśmy się w pierwsze figurki i zasady, Warto pomyśleć o rozbudowie swojej kolekcji. Jak już wspominałem, HeroClix jest grą kolekcjonerską. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku gier karcianych typu Magic the Gathering, figurki sprzedawane są tzw. boosterach. Dopóki nie otworzymy opakowania nie dowiemy się co dostaniemy. Figurki w boosterach mają różną Rzadkość, niekonieczne zależną od mocy czy jej użyteczności. Niektóre figurki możemy trafić często, a niektóre są niezwykle rzadkie.

Oprócz "fabrycznych" zestawów możemy oczywiście wymieniać się figurkami. Podobnie jak w wypadku gier karcianych istnieje spory rynek wtórny, który w szybkim tempie rozwija się w Polsce.

Warto odwiedzić także polskie forum poświęcone grze - http://www.heroclix.pl/forum/

Mam nadzieję, że chociaż trochę wam pomogłem prezentując wam o co chodzi w kupowaniu HeroClix!

0 komentarze:

Prześlij komentarz