wtorek, 10 czerwca 2014

Descent Eliza Farrow Lieutenant Pack (Polish text Only)

Witam wszystkich ponownie. Niestety ostatnio wpisy na bloga nie są tak częste jakbym tego chciał. Obowiązki zawodowe nie pozwalają na częstsze wpisy.

Dzisiaj chciałbym pokrótce przedstawić wam dodatek do Descenta 2 edycji z serii Lieutenant Pack.

Na pierwszy ogień poszła figurka Elizy Farrow. Wykonanie figurki jest porządne jak na standardy FFG. Nie jest to oczywiście model pokroju Games Workshop, ale mnie mimo wszystko się podoba. Niezła ilość detali i fajny ogólny wygląd w zupełności mi wystarczają.

Wbrew temu co ludzie piszą w sieci, Lieutenant Pack to nie tylko figurka. Jest to moim zdaniem pełnoprawny dodatek do gry, który wprowadza poplecznika do normalnej gry.

W zestawie dostajemy karty dla Mrocznego Władcy oraz specjalne żetony (Threat and Fortune tokens). Zmienia nam to trochę kampanię, w której możemy kupować karty dla MW. Te zaś pozwalają nam na dodatkowe zagrania podczas rozgrywki oraz co najważniejsze pozwalają wprowadzić poplecznika do normalnej gry. Poplecznik zastępuję 1 lub czasami 2 potwory zależnie od postaci i jej współczynników.

Minusem dla polskich graczy będzie niestety to, że Lieutenant Pack'i są tylko w wersji angielskiej. Na szczęście na forum Galakty, która jest wydawcą polskiej wersji gry możemy przeczytać, że polskie karty i instrukcja mają pojawić się w formie druku na żądanie. Kiedy dokładnie nie wiadomo. W bieżacej edycji DnŻ niestety się nie pojawiły.

Polecam wszystkim wypróbować choć jeden z dodatków. Myślę, że warto.

Poniżej możecie zobaczyć moje wypociny. Nie jest to szczyt marzeń ponieważ nad figurką spędziłem tylko jakieś 1,5 godziny. W zupełności wystarcza do gry a nad Descentem nie mam zamiaru się za bardzo "znęcać".0 komentarze:

Prześlij komentarz