piątek, 12 października 2012

Jak pomalować twarz? (Polish Only)

W dzisiejszym poście chcielibyśmy wam zaprezentować, krótki i prosty sposób na malowanie twarzy i ogólnie skóry.

Jest to najczęściej stosowany przez nas sposób na pomalowanie zwyczajnej, białej skóry.

Zatem zaczynamy.

1. Pierwszym etapem jest nałożenie farby Bestial Brown lub Mournfang Brown na całą twarz. Jeśli zaczynamy od malowania twarzy to nie musimy się przejmować tym, że wyjedziemy farbą na inne części figurki. Uważajcie aby nie malować zbyt gęstą farbą, ponieważ mogą pozostać wam gródki i nierówności na malowanej części modelu. Tego chcemy przecież uniknąć. Najlepiej jest zawsze rozrobić farbę na palecie z odrobiną wody.
2. Kolejnym etapem jest nałożenie farby Dwarf Flesh lub z nowej palety GW Cadian Fleshtone na twarz pozostawiając ciemniejszą farbę w największych zagłębieniach. Tym razem staramy się malować lekko rozwodnioną farbą nanosząc na model kilka warstw. Dzięki temu uzyskamy delikatniejsze przejścia między kolorami i gładszą fakturę twarzy.


3. Ostatnim etapem jest nałożenie farby Elf Flesh lub Kislev Flesh na najbardziej wypukłe części twarzy. Także tym razem malujemy lekko rozwodnioną farbą.
Na samym końcu możecie pomalować oczy. Jednak na to jest już kilka sposobów. Lafar preferuje malowanie oczu tuż po pierwszym etapie czyli po nałożeniu farby Bestial Brown gdyż wtedy w łatwy sposób możemy zamalować wszystkie niedociągnięcia i pomyłki.

Malowanie oczu pokażemy jednak już w innym poście.

Mamy nadzieję, że podobał wam się nasz tutorial. Zapraszamy do komentowania.

0 komentarze:

Prześlij komentarz